29/12/18

 

"היי מיכל, עכשיו כשאנחנו עוברות מירידה לשמירה על המשקל אני רוצה לספר לך כמה דברים ובעיקר איזה כיף שביחד חיווטנו מחדש את החשיבה שלי בכל מה שקשור לאוכל. אז הגעתי אלייך, כפי שאת יודעת עם מעט מאוד אמונה שזה יקרה. באמת לולא דחיפה של חברה טובה ואמיצה מספיק להתמודד עם חוסר המוטיבציה שלי כנראה שלא הייתי מגיעה. ולמה הרגשתי כך? כי כבר אכלתי בריא, לא היו לי הרבה חטיפים בבית, קניתי לחם ופסטה מקמח מלא וגבינות עד 5%, לא הכנסתי הביתה שתייה מתוקה ולמרות כל זאת הייתי במשקל מכובד. באמת ובתמים האמנתי שאין מה לעשות כי מה עוד אוכל לשנות? להפסיק לאכול? 
ראיתי שבתי משמינה ועולה במשקל, על אף האוכל הבריא בבית, על אף שאצל החברים יש מגירות של חטיפים ואצלי צריך לחפש ממש טוב…והתסכול היה גדול.
הגעתי אלייך עם טיפה אחרונה של תקווה שאולי אולי במקרה אצליח לשנות משהו.
אז נקפוץ לסוף… מפה לשם אחרי חצי שנה אני פחות לא מעט ק"ג וגם בבית המון דברים השתנו. 
מסתבר שהיה לי מה ללמוד  :)
הרבה הרגלי אכילה השתנו, דברים שלא האמנתי שאצליח לשנות בבית (איך אפשר בלי לחמניות כל בוקר? מסתבר שאפשר, בהדרגה, והשינויים שעשינו משביעים וטעימים יותר) הרבה מיתוסים התנפצו (אוכלים אבוקדו כל יום, מעולם לא האמנתי שאבוקדו יוכל להיות חלק מתפריט של ירידה במשקל) ויש מתוק ויש ויש ויש! זה רק עניין של כמות ומתי. וזה נפלא שהיום אנחנו נהנים בבית מהאוכל עוד יותר, ומבשלים בתשומת לב ובכיף ולא משביעים את הרעב בכל מה שבא ליד. כן היום אנחנו נהנים הרבה יותר מהאוכל. ואנחנו בוחרים לאכול דברים טובים וטעימים כי אוכל זה דבר נפלא. ירדתי לא מעט, כ20 ק"ג וזה כיף והמחמאות והתגובות המפרגנות עושות שמח בלב. השינוי בחשיבה כיף לא פחות ופתאום בבית יש עוד דברים שחשבנו שהם בלתי אפשריים והנה אפשר גם אותם לשנות ולהנות מהתהליך ומההישג. מיכל היקרה, אני רוצה להגיד לך תודה מעומק הלב על כך שהובלת אותי בתהליך הזה עם המון ביטחון ותחושה שאת יודעת את הדרך. תודה שהכרת לי דרך שלא חשבתי שקיימת, שאפשר להנות מאוכל, לא להיות רעבה ולרדת במשקל. שיש אופציה לא להלחם באוכל אלא להנות ממנו על ידי תכנון נכון ומותאם לי ולמה שאני אוהבת. לשמור, זהו עוד שלב שבעבר חשבתי שיהיה בלתי אפשרי. טוב ונעים לי לדעת שאת איתי בהמשך הדרך. תודה רבה

 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏טקסט‏‏